TDK Corporation C0603X7R1H471M
Part No.:
C0603X7R1H471M
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X7R1H471M.pdf
Description:
CAP CER 470PF 50V X7R 0201
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X7R1H471M on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X7R1H471M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X7R1H471M?
Image C0603X7R1H471M
Part Number C0603X7R1H471M
Product Status Obsolete
Capacitance 470 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)