TDK Corporation C0603X7R1H471K
Part No.:
C0603X7R1H471K
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X7R1H471K.pdf
Description:
CAP CER 470PF 50V X7R 0201
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X7R1H471K on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X7R1H471K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X7R1H471K?
Image C0603X7R1H471K
Part Number C0603X7R1H471K
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)