TDK Corporation C0603X7R1E332K030BA
Part No.:
C0603X7R1E332K030BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X7R1E332K030BA.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 25V X7R 0201
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X7R1E332K030BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X7R1E332K030BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X7R1E332K030BA?
Image C0603X7R1E332K030BA
Part Number C0603X7R1E332K030BA
Product Status Obsolete
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)