TDK Corporation C0603X7R0J472K030BA
Part No.:
C0603X7R0J472K030BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X7R0J472K030BA.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 6.3V X7R 0201
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X7R0J472K030BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X7R0J472K030BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X7R0J472K030BA?
Image C0603X7R0J472K030BA
Part Number C0603X7R0J472K030BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)