TDK Corporation C0603X7R0J222M030BA
Part No.:
C0603X7R0J222M030BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X7R0J222M030BA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 6.3V X7R 0201
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X7R0J222M030BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X7R0J222M030BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X7R0J222M030BA?
Image C0603X7R0J222M030BA
Part Number C0603X7R0J222M030BA
Product Status Obsolete
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)