TDK Corporation C0603X6S1C222K030BA
Part No.:
C0603X6S1C222K030BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X6S1C222K030BA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 16V X6S 0201
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X6S1C222K030BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X6S1C222K030BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X6S1C222K030BA?
Image C0603X6S1C222K030BA
Part Number C0603X6S1C222K030BA
Product Status Obsolete
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)