TDK Corporation C0603X6S0G683K030BC
Part No.:
C0603X6S0G683K030BC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X6S0G683K030BC.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 4V X6S 0201
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X6S0G683K030BC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X6S0G683K030BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X6S0G683K030BC?
Image C0603X6S0G683K030BC
Part Number C0603X6S0G683K030BC
Product Status Obsolete
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features Low ESL
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)