TDK Corporation C0603X5R1H101M
Part No.:
C0603X5R1H101M
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X5R1H101M.pdf
Description:
CAP CER 100PF 50V X5R 0201
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X5R1H101M on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X5R1H101M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X5R1H101M?
Image C0603X5R1H101M
Part Number C0603X5R1H101M
Product Status Obsolete
Capacitance 100 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)