TDK Corporation C0603X5R1E222M030BA
Part No.:
C0603X5R1E222M030BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X5R1E222M030BA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 25V X5R 0201
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X5R1E222M030BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X5R1E222M030BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X5R1E222M030BA?
Image C0603X5R1E222M030BA
Part Number C0603X5R1E222M030BA
Product Status Obsolete
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)