TDK Corporation C0603X5R1C472M030BA
Part No.:
C0603X5R1C472M030BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X5R1C472M030BA.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 16V X5R 0201
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X5R1C472M030BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X5R1C472M030BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X5R1C472M030BA?
Image C0603X5R1C472M030BA
Part Number C0603X5R1C472M030BA
Product Status Obsolete
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)