TDK Corporation C0603X5R1C332K
Part No.:
C0603X5R1C332K
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X5R1C332K.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 16V X5R 0201
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X5R1C332K on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X5R1C332K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X5R1C332K?
Image C0603X5R1C332K
Part Number C0603X5R1C332K
Product Status Obsolete
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)