TDK Corporation C0603X5R1C103M030BA
Part No.:
C0603X5R1C103M030BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X5R1C103M030BA.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 16V X5R 0201
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X5R1C103M030BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X5R1C103M030BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X5R1C103M030BA?
Image C0603X5R1C103M030BA
Part Number C0603X5R1C103M030BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)