C0603X5R1A682K030BA.pdf
| Image |  |
| Part Number | C0603X5R1A682K030BA |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 6800 pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 10V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |