TDK Corporation C0603X5R1A223K030BC
Part No.:
C0603X5R1A223K030BC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X5R1A223K030BC.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 10V X5R 0201
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X5R1A223K030BC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X5R1A223K030BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X5R1A223K030BC?
Image C0603X5R1A223K030BC
Part Number C0603X5R1A223K030BC
Product Status Obsolete
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)