TDK Corporation C0603X5R0J104M030BC
Part No.:
C0603X5R0J104M030BC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X5R0J104M030BC.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X5R0J104M030BC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X5R0J104M030BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X5R0J104M030BC?
Image C0603X5R0J104M030BC
Part Number C0603X5R0J104M030BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)