TDK Corporation C0603X5R0J103K
Part No.:
C0603X5R0J103K
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603X5R0J103K.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 0201
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603X5R0J103K on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603X5R0J103K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603X5R0J103K?
Image C0603X5R0J103K
Part Number C0603X5R0J103K
Product Status Obsolete
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)