TDK Corporation C0603CH1H390K030BA
Part No.:
C0603CH1H390K030BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603CH1H390K030BA.pdf
Description:
CAP CER 39PF 50V CH 0201
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
CH
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603CH1H390K030BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603CH1H390K030BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603CH1H390K030BA?
Image C0603CH1H390K030BA
Part Number C0603CH1H390K030BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 39 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient CH
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)