C0603CH1H390J030BA.pdf
| Image |  |
| Part Number | C0603CH1H390J030BA |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 39 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | CH |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Features | Low ESL |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |