TDK Corporation C0603C0G1H560J030BA
Part No.:
C0603C0G1H560J030BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603C0G1H560J030BA.pdf
Description:
CAP CER 56PF 50V C0G 0201
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603C0G1H560J030BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603C0G1H560J030BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603C0G1H560J030BA?
Image C0603C0G1H560J030BA
Part Number C0603C0G1H560J030BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 56 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)