TDK Corporation C0603C0G1H270K030BA
Part No.:
C0603C0G1H270K030BA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603C0G1H270K030BA.pdf
Description:
CAP CER 27PF 50V C0G 0201
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603C0G1H270K030BA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603C0G1H270K030BA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603C0G1H270K030BA?
Image C0603C0G1H270K030BA
Part Number C0603C0G1H270K030BA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 27 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)