TDK Corporation C0603C0G1E4R7C030BG
Part No.:
C0603C0G1E4R7C030BG
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0603C0G1E4R7C030BG.pdf
Description:
CAP CER 4.7PF 25V C0G 0201
Shipping
Inventory:187
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
4.7 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603C0G1E4R7C030BG on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0603C0G1E4R7C030BG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603C0G1E4R7C030BG?
Image C0603C0G1E4R7C030BG
Part Number C0603C0G1E4R7C030BG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 4.7 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)