C0603C0G1E150G030BG.pdf
| Image |  |
| Part Number | C0603C0G1E150G030BG |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 15 pF |
| Tolerance | ±2% |
| Voltage - Rated | 25V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |