C04UL5R6C-6SN-X0T.pdf
| Image |  |
| Part Number | C04UL5R6C-6SN-X0T |
| Manufacturer | Knowles Novacap |
| Series | UL |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 5.6 pF |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Voltage - Rated | 200V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Ultra Low ESR, Gold Flash Termination |
| Ratings | - |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension | 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |