TDK Corporation C0402X7R0G221K020BC
Part No.:
C0402X7R0G221K020BC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0402X7R0G221K020BC.pdf
Description:
CAP CER 220PF 4V X7R 01005
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0402X7R0G221K020BC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0402X7R0G221K020BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0402X7R0G221K020BC?
Image C0402X7R0G221K020BC
Part Number C0402X7R0G221K020BC
Product Status Obsolete
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)