TDK Corporation C0402X6S0G151K020BC
Part No.:
C0402X6S0G151K020BC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C0402X6S0G151K020BC.pdf
Description:
CAP CER 150PF 4V X6S 01005
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0402X6S0G151K020BC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C0402X6S0G151K020BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0402X6S0G151K020BC?
Image C0402X6S0G151K020BC
Part Number C0402X6S0G151K020BC
Product Status Obsolete
Capacitance 150 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)