BZX85C13-TAP.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX85C13-TAP.
| Image |  |
| Part Number | BZX85C13-TAP | BZX85C13-TR |
| Series | BZX85 | BZX85 |
| Package/Case | DO-204AL, DO-41, Axial | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Packaging | Cut Tape (CT) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 13 V | 13 V |
| Tolerance | ±5% | ±5% |
| Power - Max | 1.3 W | 1.3 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohms | 10 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 10 V | 500 nA @ 10 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C | -55°C ~ 175°C |