YAGEO AQ0603ARNPO9BNR90
Part No.:
AQ0603ARNPO9BNR90
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.AQ0603ARNPO9BNR90.pdf
Description:
CAP CER 0.9PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer:
YAGEO
Series:
AQ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.9 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order AQ0603ARNPO9BNR90 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the AQ0603ARNPO9BNR90 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AQ0603ARNPO9BNR90?
Image AQ0603ARNPO9BNR90
Part Number AQ0603ARNPO9BNR90
Manufacturer YAGEO
Series AQ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.9 pF
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)