APM2T42SS22008GTN-6ETW.pdf
| Image |  |
| Part Number | APM2T42SS22008GTN-6ET | APM2T42SS22008GTN-6ETW |
| Manufacturer | Apacer Memory America | Apacer Memory America |
| Packaging | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active |
| Memory Size | 8GB | 8GB |
| Form Factor | M.2 Module | M.2 Module |
| Speed - Read | 60MB/s | 60MB/s |
| Speed - Write | 38MB/s | 38MB/s |
| Voltage - Supply | 3.3V | 3.3V |
| Type | ATA | ATA |
| Current - Max | 210mA | 210mA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Weight | - | - |
| Size / Dimension | 42.00mm x 22.00mm x 3.60mm | 42.00mm x 22.00mm x 3.60mm |