VPG Foil Resistors Y1073350R000T9L
Part No.:
Y1073350R000T9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y1073350R000T9L.pdf
Description:
RES 350 OHM 1/4W 0.01% RADIAL
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
Z202
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
350 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order Y1073350R000T9L on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1073350R000T9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1073350R000T9L?
Image Y1073350R000T9L
Part Number Y1073350R000T9L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series Z202
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 350 Ohms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)