VPG Foil Resistors Y0706100R000T9L
Part No.:
Y0706100R000T9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y0706100R000T9L.pdf
Description:
RES 100 OHM .4W .01% RADIAL
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
VAR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.4W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.310" (7.87mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order Y0706100R000T9L on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y0706100R000T9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0706100R000T9L?
Image Y0706100R000T9L
Part Number Y0706100R000T9L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VAR
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) 0.310" (7.87mm)