Y0073100R000T9L.pdf
| Image |  |
| Part Number | Y0073100R000T9L |
| Manufacturer | VPG Foil Resistors |
| Series | VRM |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Resistance | 100 Ohms |
| Tolerance | ±0.01% |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±8ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.290" (7.36mm) |