VPG Foil Resistors Y0028200K000T9L
Part No.:
Y0028200K000T9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.Y0028200K000T9L.pdf
Description:
RES 200K OHM 1W 0.01% AXIAL
Shipping
Inventory:515
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
VTA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order Y0028200K000T9L on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y0028200K000T9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0028200K000T9L?
Image Y0028200K000T9L
Part Number Y0028200K000T9L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VTA
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 200 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)