Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WLS27CY990DSQ.
| Image |  |
| Part Number | WLS27CY990DSQ |
| Manufacturer | Banner Engineering Corporation |
| Series | WLS27 |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Illumination Color | Yellow |
| Luminous Flux | 350lm |
| Length | 38.98" (990.0mm) |
| Profile (W x H) | 1.06" (27.0mm) Dia |
| Power - Rated | - |
| Voltage - Supply | 12 ~ 30VDC |
| Features | Cascadable |
| Housing Material | Aluminum (Al) |
| Rated Life | - |
| Termination Style | Connector (M12) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |