WLS15XGR1200DSQP.pdf
| Image |  |
| Part Number | WLS15XGR1200DSQP |
| Manufacturer | Banner Engineering Corporation |
| Series | WLS15 |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Illumination Color | Green, Red |
| Luminous Flux | 840lm Green, 440lm Red |
| Length | 47.24" (1200.0mm) |
| Profile (W x H) | 1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm) |
| Power - Rated | - |
| Voltage - Supply | 12 ~ 24VDC |
| Features | - |
| Housing Material | Aluminum (Al) |
| Rated Life | - |
| Termination Style | Cable with Connector (M12) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |