| Image |  |
| Part Number | WLS15HXDW0360LS24QP |
| Manufacturer | Banner Engineering Corporation |
| Series | WLS15 |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Illumination Color | White |
| Luminous Flux | 750lm |
| Length | 14.17" (360.0mm) |
| Profile (W x H) | 1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm) |
| Power - Rated | - |
| Voltage - Supply | 24VDC |
| Features | Cascadable |
| Housing Material | Polycarbonate (PC) |
| Rated Life | - |
| Termination Style | Connector (M12) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 50°C |