PCUA30P30AI.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PCUA30P30AI.
| Image |  |
| Part Number | PCUA30P30AI |
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | PCUA |
| Package/Case | Cylinder, Threaded - M30 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Sensor Type | Ultrasonic |
| Sensing Distance | 30" (762mm) |
| Output Type | Analog Current |
| Response Frequency | - |
| Shielding | - |
| Material - Body | Nylon |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Termination Style | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C (TA) |