Eaton Electrical E57LAL12T111E4
Part No.:
E57LAL12T111E4
Manufacturer:
Eaton Electrical
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Cylinder, Threaded - M12
Description:
12MM STD IND PROX 3W DC PNP 4M C
Manufacturer:
Eaton Electrical
Series:
E57
Package/Case:
Cylinder, Threaded - M12
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Sensor Type:
Inductive
Sensing Distance:
0.157" (4mm)
Output Type:
PNP - Open Collector, NO
Response Frequency:
Shielding:
Unshielded
Material - Body:
Stainless Steel
Voltage - Supply:
6V ~ 48V
Termination Style:
Cable Leads
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C
Ingress Protection:
Indicator:
LED
1. How to order E57LAL12T111E4 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the E57LAL12T111E4 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of E57LAL12T111E4?
Image E57LAL12T111E4
Part Number E57LAL12T111E4
Manufacturer Eaton Electrical
Series E57
Package/Case Cylinder, Threaded - M12
Packaging Bulk
Product Status Active
Sensor Type Inductive
Sensing Distance 0.157" (4mm)
Output Type PNP - Open Collector, NO
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Material - Body Stainless Steel
Voltage - Supply 6V ~ 48V
Termination Style Cable Leads
Operating Temperature -25°C ~ 70°C