Vishay Dale CMF6075K000FKR6
Part No.:
CMF6075K000FKR6
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CMF6075K000FKR6.pdf
Description:
RES 75K OHM 1W 1% AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Resistance:
75 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order CMF6075K000FKR6 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CMF6075K000FKR6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMF6075K000FKR6?
Image CMF6075K000FKR6
Part Number CMF6075K000FKR6
Manufacturer Vishay Dale
Series CMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Resistance 75 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)