Renesas Electronics Corporation 71V35761SA200BQG8
Part No.:
71V35761SA200BQG8
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Memory
Package:
165-TBGA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.71V35761SA200BQG8.pdf
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
165-TBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
128K x 36
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.1 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
165-CABGA (13x15)
1. How to order 71V35761SA200BQG8 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 71V35761SA200BQG8 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 71V35761SA200BQG8?
Image 71V35761SA200BQG8
Part Number 71V35761SA200BQG8
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Series -
Package/Case 165-TBGA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Programmable Not Verified
Memory Type Volatile
Memory Format SRAM
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size 4.5Mbit
Memory Organization 128K x 36
Memory Interface Parallel
Clock Frequency 200 MHz
Access Time 3.1 ns
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)