KYOCERA AVX 600L1R6BT200T4K
Part No.:
600L1R6BT200T4K
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.600L1R6BT200T4K.pdf
Description:
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0402
Capacitance:
1.6 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 600L1R6BT200T4K on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 600L1R6BT200T4K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 600L1R6BT200T4K?
Image 600L1R6BT200T4K
Part Number 600L1R6BT200T4K
Product Status Active
Capacitance 1.6 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)