KYOCERA AVX 600L1R3AT200T4K
Part No.:
600L1R3AT200T4K
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.600L1R3AT200T4K.pdf
Description:
CAP CER 1.3PF 200V C0G/NP0 0402
Capacitance:
1.3 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 600L1R3AT200T4K on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 600L1R3AT200T4K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 600L1R3AT200T4K?
Image 600L1R3AT200T4K
Part Number 600L1R3AT200T4K
Product Status Active
Capacitance 1.3 pF
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)