KYOCERA AVX 600L0R1AT200T4K
Part No.:
600L0R1AT200T4K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.600L0R1AT200T4K.pdf
Description:
CAP CER 0.1PF 200V C0G/NP0 0402
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
ATC 600L
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 600L0R1AT200T4K on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 600L0R1AT200T4K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 600L0R1AT200T4K?
Image 600L0R1AT200T4K
Part Number 600L0R1AT200T4K
Manufacturer KYOCERA AVX
Series ATC 600L
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 pF
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)