55A1133-22-MST3-9CS2275.pdf
| Image |  |
| Part Number | 55A1133-22-MST3-9CS2275 |
| Manufacturer | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Series | 55A1133 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Number of Conductors | 3 |
| Wire Gauge | 22 AWG |
| Conductor Strand | 19/0.0063" |
| Conductor Material | Copper, Nickel Coated |
| Jacket (Insulation) Material | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE) |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.102" (2.59mm) |
| Shield Type | Braid |
| Length | - |
| Jacket Color | White |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Voltage | 600 V |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Usage | - |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.0080" (0.203mm) |