Skyworks Solutions Inc. 550MJ300M000DG
Part No.:
550MJ300M000DG
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.550MJ300M000DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 300.0000MHZ LVPECL
Frequency:
300 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±130ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
130mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550MJ300M000DG on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 550MJ300M000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550MJ300M000DG?
Image 550MJ300M000DGR 550MJ300M000DG
Part Number 550MJ300M000DGR 550MJ300M000DG
Type VCXO VCXO
Frequency 300 MHz 300 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±130ppm ±130ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 130mA 130mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)