Skyworks Solutions Inc. 550ME600M000DG
Part No.:
550ME600M000DG
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.550ME600M000DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 600.0000MHZ LVPECL
Frequency:
600 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
130mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550ME600M000DG on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 550ME600M000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550ME600M000DG?
Image 550ME600M000DGR 550ME600M000DG
Part Number 550ME600M000DGR 550ME600M000DG
Type VCXO VCXO
Frequency 600 MHz 600 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm ±25ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 130mA 130mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)