Skyworks Solutions Inc. 550ME240M000DG
Part No.:
550ME240M000DG
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.550ME240M000DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVPECL
Frequency:
240 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
130mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550ME240M000DG on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 550ME240M000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550ME240M000DG?
Image 550ME240M000DGR 550ME240M000DG
Part Number 550ME240M000DGR 550ME240M000DG
Type VCXO VCXO
Frequency 240 MHz 240 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm ±25ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 130mA 130mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)