Skyworks Solutions Inc. 550BG240M000DG
Part No.:
550BG240M000DG
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.550BG240M000DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVDS
Frequency:
240 MHz
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±375ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
108mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 550BG240M000DG on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 550BG240M000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550BG240M000DG?
Image 550BG240M000DGR 550BG240M000DG
Part Number 550BG240M000DGR 550BG240M000DG
Type VCXO VCXO
Frequency 240 MHz 240 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±375ppm ±375ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 108mA 108mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)