510KBA40M4000BAGR.pdf
| Image |  |
| Part Number | 510KBA40M4000BAGR |
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. |
| Series | Si510 |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 40.4 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 26mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 4-VDFN (3.2x2.5) |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.050" (1.28mm) |