Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 19C030PA5L.
| Image |  |
| Part Number | 19C030PA5L |
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | 19 mm |
| Package/Case | Cylinder, Threaded |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Applications | - |
| Pressure Type | Absolute |
| Operating Pressure | 30PSI (206.84kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0 mV ~ 100 mV |
| Accuracy | ±0.25% |
| Voltage - Supply | - |
| Port Size | Male - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Port Style | Threaded |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | Flex Cable |
| Maximum Pressure | 90PSI (620.53kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |