| Image |  |
| Part Number | 0FNY0002SXJ-F20 |
| Manufacturer | Littelfuse/Commercial Vehicle Products |
| Series | FNY |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fuse Size | 0.25" Dia x 0.625" ~ 1.26" L (6.35mm x 15.88mm ~ 32mm) |
| Current Rating (Amps) | 20 A |
| For Use With/Related Products | 1AG, 3AG, 7AG, 8AG, SFE-14, SFE-6 |
| Fuse Type | Cartridge |
| Fuseholder Type | Holder |
| Number of Circuits | 1 |
| Voltage | 32V |